Proč liposukce nenahradí cvičení a zdravý životní styl?

Liposukce je dnes stále více oblíbenějším zákrokem, který odstraňuje nadbytečnou tukovou tkáň z podkoží. Lze ji aplikovat téměř na jakoukoliv problematickou část těla – nejčastěji břicho, boky, stehna, případně lze odsát nadbytečný tuk z oblasti prsou a paží. I přesto, že se dnes jedná o dost rozšířený zákrok, ke kterému existuje řada dostupných informací se hodně lidí mylně domnívá, že liposukce řeší obezitu jako takovou. Jak to tedy je?

Liposukce pomůže tam, kde cvičení selhalo

Bez práce nejsou koláče, tohle pořekadlo více než kde jinde platí v boji o vytouženou postavu. Poctivé dřepy a zdravý jídelníček dokonce nenahradí ani dnes již velmi vyspělé a účinné metody liposukce, které pacienta zbavují nadbytečného tuku z problémových partií. Liposukce není primárně určená k léčbě obezity, jak se někdo mylně domnívá.  Liposukcí si lze pouze domoci k lepším křivkám tam, kde cvičení selhalo. Efekt liposukce není trvalý, a proto musí zájemce vědět, že o své vyrýsované křivky se bude muset starat i po zákroku.  Velmi účinnou a moderní metodou je dnes tumescentní liposukce. Praha dnes nabízí řadu klinik, ve kterých lze zákrok podstoupit. Jednou z nich je i vyhlášená klinika Altos, která vám krásu nabídne šetrně a ambulantně.

Tumescentní liposukce – ambulantní a šetrná cesta ke svůdnějším křivkám

Naštěstí doba se dnes změnila a metody liposukce postoupily k lepšímu natolik, že dnes (oproti historii) je lze podstoupit ambulantně a bezbolestně. Nejspíš jako první do praxe uvedl  tumescentní metodu dermatolog Jeffrey A. Klein někdy v roce 1987. Metoda spočívá na principu vstřikování speciálního roztoku do problémové partie, z které je pak následně i s tukem za pomocí tenké kanyly odsáván. Velkou výhodou této metody je, že roztok obsahuje už i anestetikum, a proto není zapotřebí pacienta uspávat. Naopak zákrok lze provádět ambulantně a pacient se po něm zotavuje velmi rychle.

Pokud i vy toužíte po svůdnějších křivkách, obraťte se na odborníky na krásu vzaté – odborníky z kliniky Altos, se kterými se můžete nezávazně poradit o tom, co vám zrovna kazí představy o kráse.

Jak zdravě snídat, abyste netrpěli hladem, nepřibrali a dožili se vysokého věku?

Zajisté i vy znáte ten pocit, kdy za malou chvíli po snídani pocítíte velký hlad. Pokud ano, pak asi konzumujete nekvalitní potraviny. Mnoho lidí nemá ani tušení, jak rozlišit zdravou snídani od té nezdravé. Různá média jsou plná zaručeně těch nejzdravějších receptů včetně rad expertů o tom, jak by zdravá snídaně měla vypadat. Proč je tedy vaše snídaně nezdravá? Protože obsahuje, málo proteinů, vlákniny nebo jídla, žádný tuk a snídáte příliš pozdě.

Mnohé z nich mají své opodstatnění a vynechání snídaně se dokonce někdy i doporučuje, čímž docílíte zlepšení inzulinové citlivosti, až po posunutí vašeho metabolismu do módu ve kterém místo cukrů začnete spalovat tuky.

Obvyklé chyby při snídani

Zásadní chyba, vybíráme si ke snídani ty potraviny, které jsou vysoce zpracované a plné cukru – cereálie, pečivo, bagety a jiné z obilí vyrobené potraviny. To je to nejhorší, co si dát na snídani, jen dočasně utiší hlad, ale očekávejte metabolickou pohromu, obezita a s ní spojené zdravotní potíže. Žel někteří experti doporučují potřebu většího množství bílkovin, ale jaksi zapomínají na nezdravé cukry a sacharidy. Nedoporučují se snídat ani pasterizované mléčné výrobky, včetně jogurtů. Taktéž pasterizované nízkotučné jogurty nemají dobrý vliv na vaše zdraví –  nejsou dobrým zdrojem bílkovin, ani tuku. Cukry nahraďte zdravými tuky a potravinami –  olivový, palmový a kokosový olej, bio máslo vyrobené z nepasterizovaného mléka, syrové ořechy, zvláště makadamia, bio žloutky, avokádo, maso od zvířat chovaných na čerstvé trávě, organické ořechové oleje.

Zdravá snídaně! Jak na to?

Vejce od organicky chovaných slepic mohou tvořit základ každé snídaně. Nevařte je příliš natvrdo, aby nepřišly o své živiny ve žloutku. A proč je dobré snídaně vynechat? Konzumace velkého množství cukru hned po ránu vede k rapidní produkci inzulínu a následně k prudkému poklesu hladiny cukru v krvi. Tento efekt je mnohem citelnější ráno než během dne. Vynechání snídaně vám odvede myšlenky od jídla a pomůže potlačit pocit hladu během celého dne. Samozřejmě je to záležitost několika týdnu, jedna vynechaná snídaně vašemu zdraví neprospěje. Pak lze očekávat změna u metabolismu vašeho těla, kdy spalování cukrů jako primární zdroj energie nahradí spalování tuků.

Střídavé hladovění

  1. Vynechávat snídani není nutné po dlouhou dobu. Mnohé zdroje doporučují snížit kalorický příjem na polovinu nebo se toleruje úroveň jen 500 až 800 kalorií.
  2. Další možnost je konzumovat jídlo jen během nějakého hodinového rozpětí každý den. Ideálně konzumujte jídlo v rozpětí 6 až 8 hodin (příkladně od 12:00 hodin do 18:00 hodin), v tom případě hladovíte 16 až 18 hodin, i to je dostačující, aby se vaše tělo přepnulo do módu spalování tuků.
  3. Vyčkejte s jídlem, co nejdéle můžete. Zpočátku jednu hodinu po probuzení, poté prodlužujete čas o 15 až 30 minut každý den, až se dostanete k tomu, že první jídlo budete mít až kolem oběda. Vše činíme s ohledem na to, jak je vaše tělo závisle na spalování cukrů pro získávání energie.

Zdravotní výhody, pokud dosáhnete stupeň primárního spalování tuků

Normalizace citlivosti na inzulín. Ocení všichni, co bojují s nemocí cukrovky, srdeční chorobou nebo rakovinou. Normalizace hormonu ghrelin, ten je zodpovědný za apetit, podpora tvorby lidského růstového hormonu (HGH), které ohromnou roli při podpoře zdraví, výkonnosti, zpomaluje proces stárnutí. Snížení hladiny triglyceridů. Potlačování zánětlivých procesů a snižování poškození způsobovaných volnými radikály. Trvalé snížení kalorií je možné pouze dočasně, neboť zahnat hlad se nám daří jen po určitou dobu.

Střídavá hladovka propojena s ranním cvičením

Tento systém je mnohem účinnější s ranní rozcvičkou, a pokud bude ranní cvičení zahrnovat posilování svalů, je dovoleno zkonzumovat i nějaké lehké jídlo. Tělu je nutné dodat proteiny, aby mělo z čeho budovat svalovou hmotu. Lze 30 až 60 minut po cvičení užít proteiny v prášku, maximálně 20 gramů nebo jednu velkou lžíci. I naši předci se nemohli ládovat po celý týden 24 hodin denně, proto jsou naše geny nastaveny pro střídavé hladovění. Tělu trvá 6 až 8 hodin než spálí všechny zásoby cukrů.

Kdo si může střídavou hladovku dovolit?

Pokud se již zajímáte o zdravou stravu a fitness, tak vás zajisté střídavá hladovka zaujala, neboť vás může posunout do další úrovně. Ale i tady je velká opatrnost na místě, je nutné naslouchat svému tělu a svým energetickým úrovním. To se týká především těch, kteří mají nadváhu, cukrovku, hypoglykémii nebo pokud jste těhotná. Správně nutričně vyvážená strava je základ pevného zdraví.  Pochopitelně se nedoporučuje držet hladovku s denaturovanou, vysoce zpracovanou potravou plnou toxinů, ta způsobí více škody než užitku. Znovu připomínáme, že pokud máte hypoglykémii, cukrovku nebo jste těhotná či právě kojící žena, pak se hladovce a střídavé hladovce vyhněte.   Tento typ diety není vhodný ani pro lidi, kteří žijí v permanentním stresu, mají kortizolovou nerovnováhu či adrenalinovou únavu. V případě těhotných a kojících žen je nutné si uvědomit, že dítě potřebuje velké množství nutričních látek během, i po porodu, navíc hladovka během těhotenství může vyvolat předčasný porod.

Pár slov na závěr

Střídavá hladovka zatočí s vašimi kily navíc a celkově přispěje ke zlepšení vašeho zdravotního stavu.  Odsouvejte první jídlo postupně každý den o pár minut, dokud nedosáhnete 16 až 18 hodin bez jídla s ohledem na sklon k hypoglykémii, pokud jste déle bez jídla, tím nebezpečnější může být pro vás vyrovnávání hladin krevního cukru. Vynechání snídaně – jednoduchý způsob jak přepnout váš metabolismus do tuku spalujícího módu pro primární produkci energie.

Tipy a triky jak zhubnout

Tipy a triky jak zhubnout o kterých jste možná nevěděli

V následujícím článku se dozvíte několik tipů a triků jak zhubnout o kterých jste možná dosud nikdy neslyšeli. Tyto rady na zhubnutí ale fungují, a pokud se jimi budete inspirovat tak brzy poznáte výsledek a začnete hubnout. Vaše tělo již brzy bude štíhlé a vy se budete cítit lépe. Hubnutí není žádná věda ani nic co by se Vás netýkalo. Nebojte se začít hubnout!

Každá kalorie se počítá

Pokud chcete zhubnout, uvědomte si, že každá kalorie má svůj vliv na to, jestli hubnete nebo ne. Pro zhubnutí je důležité začít hledat malé drobné změny jak ušetřit několik kalorií v příjmu potravy. Stačí jen malé drobnosti, které se na vašem zhubnutí neprojeví hned. Ale tyto malé změny se sčítají a výsledný efekt může mít pro zhubnutí dramatický účinek!

Dáváte si někdy pizzu nebo smažené jídlo? Nemusíte si ji to hned odpírat, klidně si ji dopřávejte dál, ale zhubněte při tom! Stačí, když si smažené jídlo před konzumací položíte na papírový ubrousek tak aby se vsákl přebytečný tuk, který byste jinak zkonzumovali. Každá kapka tuku znamená několik kalorií, které do sebe dostáváte úplně zbytečně. Jejich odstraněním se chuť jídla nezmění. Několik kapek každý den nebo týden v součtu udělá několik tisíc kalorií za rok. Pokud tento příjem omezíte, zhubnete za rok třeba o půl kila.

Pokud nejíte smažená jídla zamyslete se v tomto duchu nad ostatním jídlem. Nikdo neříká, že musíte přestat to, co jste doteď jedli. Jen při tom přemýšlejte a hubněte!

Chcete zhubnout? Pijte více mléka!

Pokud každý den přijmete asi 1800 miligramů vápníku, zablokujte tím vstřebávání asi 80 kalorií. Vypijte každý den sklenici mléka nebo si začněte přidávat mléko do kávy. Je to opět jen malý detail, ale 80 kalorií denně znamená 8,5 kila, které můžete shodit za rok!

Zhubnout? Pijte hodně vody!

Tipy a triky jak zhubnout

Tipy a triky jak zhubnout

Je prokázáno, že voda urychluje spalování kalorií. Pokud vypijte přibližně 0,5 litu vody (nesmí být teplejší než 70 stupňů), spotřebujte přibližně 25 kalorií. Litr denně tak bude znamenat asi 2,5 kila, o které zhubnete za rok

Jíte rádi? Nepřestávejte, ale zhubněte při tom!

Pokud se nechcete omezovat v jídle, vyzkoušejte jednoduchý trik, který Vám pomůže zhubnout! Místo klasických talířů si začněte dávat jídlo na malé talíře (salátové nebo dezertní). Je prokázáno, že menší talíř, který je zaplněný vás zasytí stejně jako větší talíř který je také zaplněné, Prostě a jednoduše Vaše tělo je spokojené že má před sebou plný talíř a už si neuvědomuje, že na malém talíři je jídla méně.

Pijete ovocné šťávy a džusy a chcete zhubnout?

Přidávejte si do džusů a ovocných šťáv vodu! Pokud chcete zhubnout a nechcete se vzdát svých oblíbených džusů tak si je zkuste naředit vodou. Snížíte tak množství cukrů, které do sebe na jedno napití dostanete a díky většímu množství vody podpoříte metabolismus.

Nejezte u televize!

Snažíte se zhubnout, neodívejte jídlo tím, že ho do sebe v rychlosti naházíte před televizí. Při jídle si dopřejte dostatek času a vychutnejte si každé sousto. Nejezte u televize nebo při čtení knížky. Pokud se budete na jídlo soustředit, vaše tělo dosáhne mnohem rychleji stavu zasycenosti a vy toho pak sníte méně než obvykle

Nepovolujte si pásek

Před jídlem si nikdy nepovolujte pásek. Pomůže vám to odolat v pokušení, abyste se nacpali k prasknutí. Bude Vám to připomínat, že se snažíte zhubnout a trochu vás to zbrzdí ve vašich choutkách na velké jídlo

Žádný z těchto triků není zázračný recept na zhubnutí. Jsou to jen malé detaily, ale pokud se jimi budete řídit a přidáte i pár dalších, brzy zjistíte, že tyto malé detaily mají větší význam pro zhubnutí než to jestli denně naběháte deset kilometrů. U hubnutí je nejdůležitější přemýšlet a mít svůj cíl. Chcete zhubnout o pět kilo? Naplánujte si to. Stanovte si, že zhubnete každý týden nebo 14 dní o půl kila a pak každý den uberte pár kalorií nebo přidejte trochu pohybu navíc. Uvidíte, že při troše trpělivosti se efekt zhubnutí dostaví a vy se budete cítit lépe!