Scale Weight Weight Scale Diet  - Tumisu / Pixabay

Dietní strava vám obezitu nevyléčí, naopak ji způsobuje

Z kanadské studie provedené Univerzitou v Albertě se dovídáme, že příkladně na děti působí dietní strava opačným účinkem. Začnou se přejídat a v dospělosti přiberou značně na váze. Proto se doporučuje dětem zajistit plnohodnotnou vyváženou stravu s dostatkem kalorií. Jen tak přejdete riziku cukrovky 2. typu a kardiovaskulárních chorob.

Proč výzkumníci dietní stravu nedoporučují?

Všude se uvádí, že nízkokalorická stravu zpomaluje stárnutí a prodlužuje život, to ovšem neplatí u dietních a nízkokalorických obdob potravin. A už vůbec by ji neměly konzumovat vyvíjející se děti. Průmyslové zpracované a balené dietní potraviny rozhodně není “zdravější alternativa”. Nekupovat!  Správným stravováním normalizujete hladiny inzulínu i bez uvedených diet.

Do hotových jídel se přidává glutamát sodný (MSG) nebo aspartam – ohromně škodlivé látky pro lidské zdraví. Příliš mnoho jednoho nebo druhého v mozku usmrcuje neurony tím, že do buněk vpouští velké množství vápníku. Nelze se divit, že mnozí výrobci tají, že jejich výrobky obsahují glutamát sodný, a pak je těžké se jim vyhnout. Zastírají pravý název výrazy: želatina, hydralizovaný rostlinný protein, extrakt z kvasnic (droždí), sladový ječmen, rýžový sirup nebo sirup z hnědé rýže.

Zdraví škodlivý aspartamu (E951) a sukralóza (E955) – sladidlo, jsou obsaženy v tzv. light nápojích a potravinách, běžných nápojích a džusech, ve žvýkačkách, bonbónech, lízátkách a dalších “cukrovinkách”, které cukr nikdy neviděly. Můžeme pokračovat, kde se ještě dávají – jogurty, léky, vitamínové doplňky, ovocné čaje atd. Proto můžeme všem jen doporučit pečlivě číst složení všech potravin, zejména ty, co kupujete dětem. A nejen jim, vyhýbat umělým sladidlům byste se měli i vy, dospělí!

Jeden velký mýtus je, že díky nízkokalorickým výrobkům zhubnete

Již studie z dob minulých poukazují na skutečnost, že umělá sladidla zvyšují touhu po sacharidech, přispívají k ukládání tuků a důsledkem toho je přibývání na váze. Zapomeňte na nízkokalorické výrobky a snažte se o vyváženou stravu a hlavně je důležitý pohyb. Cvičte! Dětem vypněte televizi a snažte se je dostat i od počítače.  Limonády a jiné slazené nápoje vyměňte za vodu ochucenou čerstvě vymačkanou citronovou nebo pomerančovou šťávou. Denně vypitá limonáda zvyšuje riziko obezity o 60%!

vedanti / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *