Eggplant Avocado Tomato Vegetables - furbymama / Pixabay

Hubnutí a dieta, jak poznat která dieta je ta vhodná?

Existují stovky nejrůznějších diet a návodů jak zhubnout. Jak ale poznat která dieta je ta vhodná a která vám pomůže zhubnout? Při výběru vhodné diety se musíte řídit především zdravým rozumem. Nic takového jako zázračná redukční dieta, která by vám zaručila rychlé zhubnutí v několika málo dnech, neexistuje. Dieta vám musí zaručit především vyváženou stravu a dostatečný přísun všech živin a vitamínů, které vaše tělo potřebuje ke svému životu.

Vyberte si dietu, která vám nejvíce vyhovuje

Při výběru vhodné diety byste se neměli řídit je radami vašich kamarádů nebo informacemi z internetu. Každý člověk je trochu jiný a každému vyhovuje něco jiného. Nic vám nebrání vyzkoušet několik různých diet. Všechny svoje pokusy si musíte pečlivě zapisovat a průběžně je vyhodnocovat. Hlavními kritérii pro výběr správné diety by mělo být především to, jestli vám dieta vyhovuje. Neboli jestli vám chutná to co jíte, jestli vás netrápí pocity hladu. Jestli máte pocit, že vaše tělo má vše co potřebujete. Zamyslete se také nad tím, jestli vás vaše dieta zbytečně neomezuje ve vašem životním stylu. Je hezké vybrat si dietu, který je založená jen na vařené rýži – jak to ale skloubit s tím že několikrát týdně musíte na služební cestu, kde si nemůžete moc vybírat, co jíte?

Vaše správná dieta = jezte potraviny, které se vám líbí a které máte rádi

Určitě není možné držet po dlouhou dobu dietu, která vám zakazuje jíst těstoviny, pokud je to vaše nejoblíbenější jídlo. Taková dieta ve vás bude způsobovat jen pocity frustrace a povede pouze k tomu, že takovou dietu po nějaké době vzdát e a budete zklamáni. Vyhýbejte se také „bezbarvým“ jídlům a dietám, které po vás požadují, abyste zapomněli na všechny druhy koření a bylinky. Bazalka, česnek, pepř, čerstvá cibule, petržel a mnoho dalších bylinek nemá žádný negativní vliv na hubnutí a přitom vám mohou zpříjemnit každé jídlo

Dieta a sladkosti

To, že začnete držet dietu, neznamená automaticky, že musíte přestat jíst sladkosti. Mnoho lidí si při slově dieta představí právě o, že ze své stravy vynechají vše sladké. O tom ale dieta vůbec není! Je úplně normální, že i během diety máte chuť na sladké a nic by vám nemělo bránit v tom, aby vaše dieta zahrnovala sem tam i nějakou sladkost. Jediná potíž se sladkostmi a dietou je to, abyste nepřekročili rozumné množství. Pokud si dopřejete malou čokoládu (nebo několik kousků), nějakou sladkou sušenku nebo malý ovocný dortík tak to vašemu hubnutí nijak neublíží.  Mělo by to ale být tak že tyto sladkosti by měli být součástí vašeho běžného jídla. Tedy vyhýbat se tomu abyste si dávali něco sladkého jen tak na chuť mezi běžnými jídly. Pokud si ale nějakou tu sladkost dopřejete jako zákusek po hlavním jídle tak to ničemu nemůže ublížit.

Další užitečné tipy pro zhubnutí:

 • Pijte hodně vody, vždy když začnete mít pocit, že máte hlad, vypijte velkou sklenici vody a až pak si jděte shánět něco na jídlo
 • Během diety můžete pít i jiné nápoje než vodu, vyhýbejte se ale sladkým limonádám nebo džusům, které vám nezaženou žízeň a obsahují jen prázdné kalorie
 • Při jídle si nečtěte nebo se nekoukejte na televizi. Není nic horšího, než si s jídlem sednou před televizi. Tak toho sníte mnohem více a úplně zbytečně. Na každé jídlo byste se měli soustředit a vychutnávat si ho
 • Nenechte se odradit tím, že se výsledek nedostaví ihned. Rozhodně není dobré stoupat si každý den na váhu a netrpělivě sledovat kdy už konečně zhubnete
 • Pokud máte chuť na něco křupavého – dejte si mrkev nebo ředkvičky
 • Máte chuť na něco smetanového – vyzkoušejte jogurt s nízkým obsahem tuku
 • Máte pocit, že vše s nízkým obsahem tuku je dietní a zdravé = omyl, informace o sníženém množství tuku nic neříká o tom, jestli je jídlo zdravé nebo kolik obsahuje kalorií.

  19Komentáře

 1. Kristina   •  

  Můžete mi teda nějak zkráceně do mailu poslat jak zhubnout za 2měsíce 15kg ?

  • Kristina   •  

   nebo tady do komentu

 2. libor   •  

  dobrý den mám strašnou nadváhu tak jestli by jste nemohly poradit jak učině zhubnout (nadváha 27kg) děkuji za odpověd pokud možno tak pooslat na email

  • Michal   •  

   mám podobne problémy před 3 týdny jsem měl nadváhu 25kilo teď už 19.hold dieta posilovaní pít dostatek vody.každým dnem se citím líp a právě proto vtom budu pokračovat.

 3. Linda   •  

  Já mám velmi dobrou zkušenost s krabičkovou dietou. Hubnete v klidu a bez hladovění, pokud se chcete dozvědět víc tak jděte na www. abcdieta. cz

 4. Nikol   •  

  Já mám 151cm a 50.kilo a chtěla bych zhubnout alespon abych měla třeba 37kg ale nevím jak na to poradíte mi? Všichni mi říkají špekoune jestly zhubnu stane se zázrak!!! (A velký zázrak)

 5. Terka   •  

  mám velkou nadváhu chtěla bych zhubnout ae nák se mi to nedaří mužete mi poradit děkuji

  • Irena   •  

   Terko jestli se Vám nedaří zhubnout pomohu vám sestavím jídelníček a další věci podívejte se na web http://www.krasnapostava.com konatktujte mne pomohu poradím zdarma.

 6. Alice   •  

  Mohli bys te mi poslat jak zhubnou 15kg?

 7. Monika   •  

  dobrý den,už jsem vyzkoušela dost přípravků na hubnutí ,ale nezhubla prosím o nějaké rady abych opravdu hodně zhubla mám 25kg nadváhy,moc děkuji a prosím do mailu modulina@seznam.cz

 8. Jan   •  

  Dobrý den, mám nadváhu 9kg. Mohli by jste mi nějak pomoci se sestavením jídelníčku, abych těch devět kilo za měsíc a půl shodil? Děkuji mnohokrát.

 9. Patricie   •  

  Dobrý den, už dlouho bojuju s mojí váhou. Vždycky jsem měla nadváhu,ale loni v létě se mi podařilo shodit 6kg,ale přes to mi ještě nějaká kila navíc zůstala a jako by už nešly dolů. Prosím poraďte mi jak ještě zhubnout alespoň dalších 6kg. Byla bych moc vděčná za odpověď do emailu-> pecka-grandy@seznam.cz Předem moc děkuji.:)

 10. Jarka   •  

  Dobrý den,
  já jsem zhubla už 10kg a to díky dietě Proticare. A kupodivu vůbec to nebolelo 🙂 Nejdříve jsem byla nedůvěřivá, taky už to byla moje pátá dieta, ale najednou jsem začala opravdu hubnout. Fakt vám doporučuju nevzdávat to a bojovat, cítím se teď mnohem líp.

 11. Janka   •  

  Potrebuji zhubnout 15kg prosim o radu dekuji predem 🙂

 12. Lukáš   •  

  dik zhubnul jsem 13kg a holky si toho zacaly vsimat 🙂

 13. Terezska   •  

  Tak je pravda, že pro každého je vhodné něco jiného, záleží na jeho denním režimu, stavbě těla (to se týká hlavně složení potravy, které bude určitě jiné u člověka se svalnatou postavou a u člověka, který nikdy necvičil), ale já sama se v zásadě snažím řídit tím, že vhodné je pro mě, co mi vyhovuje, při čem se cítím dobře, nemám hlad a nejsem ve špatné náladě. Když jsem začínala hubnout, tak jsem si samozřejmě vyhledala několik tipů a stáhla pár vzorových jídelníčků na stránkách fitness televize, ale brala jsem to spíše jako inspiraci pro sebe a své hubnutí, nikoli jako řád a pravidla, která musím dodržet. A funguje to.

 14. Martina   •  

  Já začala s krabičkovou dietou a jsem spokojená. 🙂 Je to hlavně kvůli tomu, že nemám po práci skoro vůbec čas vařit.

 15. Nikol   •  

  Ahoj, jsem notorická dietářka. Vyzkoušela jsem už snad dvacet zaručených diet, po které se z každé mé kamarádky nebo kolegyně stala hvězda firemního mejdanu (protože jí najednou chybělo v pase deset centimetrů), ale já sama jsem vždycky skončila u prvních pěti kilo. A když už jsem konečně po hodinách taiči a hladu něco shodila, tak za měsíc jsem byla opět na své staré váze, jako bych se ani nikdy zhubnout nesnažila. Moc zajímavé články o hubnutí jsou tady: http://www.e-radce.cz/?cat=312 . Nejsou nijak dlouhé, ale dozvěděla jsem se například, proč nesmím přestat snídat a taky, že vzít si večer před spaním něco k jídlu, není hned konečná. Teď už zase shazuju kila jak jelen paroží a hlavu si s tím tak moc nelámu, je to tak kilo za dva týdny, ale jde to. Tak hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *