Baby Child Little Foot  - Engin_Akyurt / Pixabay

Jak zhubnout po porodu?

Jak zhubnout po porodu? Pokud jste nedávno porodila a nyní vás trápí vaše váha po porodu která se nevrací do stavu, který jste měla před těhotenstvím, podívejte se na následující informace o tom jak se vyrovnat s hubnutím po porodu.

Jak zhubnout po porodu?

Pokud jste i Vy nedávno porodila, pravděpodobně máte za sebou jednu ze dvou možných reakcí. Tou je po porodu obvykle zklamání nebo dokonce hrůza. Úbytek váhy po porodu není takový, jak jste doufala, v některých případech se vaše váha skoro vůbec nezměnila a vy jste z toho po porodu nešťastná. Nyní si podíváme na to jak zhubnout po porodu.

Proč jste neztratila váhu po porodu a jak zhubnout?

Pokud patříte mezi jednu z těch žen, které po porodu neztratily svou váhu a myslíte si, že po porodu potřebujte zhubnout, jedním z důvodů může být váha, o kterou jste přišla při porodu (váha vašeho dítěte, plodové vody, placenty atd.) byla nahrazena váhou tekutin které vaše tělo zadržuje. To je běžný jev po porodu kdy se Vaše tělo pokouší zadržovat tekutiny, aby mělo dostateční zásoby na tvorbu mateřského mléka. Tento stav by se měl v několika týdnech (zpravidla 2 -3 týdny) po porodu sám upravit. Vaše tělo se postupně začne tekutin zbavovat a postupně se dostane do normálního stavu. I tak ale můžete mít pocit, že potřebujte zhubnout po porodu.

Hubnutí po porodu – nejlepší rad:

Nebojte se při hubnutí po porodu hodně pít

Musíte se snažit vypít aspoň 2 – 3 litry tekutin denně. Současně byste po porodu měla vynechat tekutiny s vysokým obsahem cukru, jako jsou sladké šťávy, ovocné džusy. Ideální jsou minerální a stolní voda. Pravidelný příjem tekutin Vám pouze při hubnutí po porodu, upraví se vám vodní režim a dostatečný příjem tekutin pomůže podpořit metabolismus a spalování přebytečných tuků, kterých se potřebujete po porodu zbavit a zhubnout.

Nebojte se po porodu kojit své dítě

Kojení je výborný způsob jak zhubnout po porodu. Při kojení spotřebuje Vaše tělo téměř 500 – 1000 kalorií během jediného dne nad rámec vašeho běžného energetického výdeje. Během kojení po porodu se vám tedy vaše váha začne postupně upravovat.

Nebojte se pohybu

Pro zhubnutí po porodu je důležitý pohyb. I když máte pocit, že nic nestaháte a že byste neustále jen spala, pokuste se věnovat alespoň část dne pohybu. Ideálním začátkem jsou dlouhé procházky s vaším dítětem nebo nenáročné cvičení. Prospěje to jak Vám tak i vašemu dítěti. Pokud Vám to váš partner umožní, najděte si každý den hodinu pro sebe a část z ní věnujte na protažení svého těla, trochu cvičení a třeba i na chvilku v koupelně ve vaně plné pěny.

Hlídejte si jídelníček

Během kojení po porodu určitě nemůžete nasadit nějakou přísnou redukční dietu. Měla byste ale svůj jídelníček upravit tak aby v něm byly zahrnuto pouze libové maso (kuře, ryba), vyhněte se podobným věcem, jako jsou jídla z fast foodu a čokoládě :). Váš jídelníček by měl obsahovat dostatek vlákniny, celozrnného pečiva.

Nedělejte si se svým hubnutím po porodu zbytečně těžkou hlavu

Sice se to snadno řekne, ale nemá cenu  aby jste se s tím že nemůžete zhubnout po porodu zbytečně trápila. Nesmíte zapomenout, že Vašemu tělu trvalo devět měsíců, aby všechny tyto kilogramy nabralo. Musíte mu tedy dát trochu času, aby se vaše váha po porodu mohla vrátit do normálního stavu.

  3Komentáře

  1. Petra L.   •  

    Moje karádka Věrka mi doporučila skvělý obchod se sladidly http://www.diaeshop.cz. Internetový obchod nabízí skvěle chutnající přírodní sladidla. Sladidlo Zsweet se vyznačuje tím, že je bez kalorií a proto je skvělé na hubnutí i pro zdraví životní styl. Na stránkách jsou super recepty zadarmo ke stažení.

  2. nikoa   •  

    Dobry den chtela bych zhubnout aspon 15-20kg jak nato,?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *