Teeth Face Mouth Smile Happy - innamikitas / Pixabay

Jak zhubnout v obličeji?

Jak zhubnout v obličeji? Na tuto otázku existuje několik dobrých návodů a rad. Váš obličej je zpravidla to první co z Vás ostatní lidé vnímají. Jistě tedy i Vy byste chtěla, aby váš obličej vypadal co nejlépe. Jednou z nechtěných věcí pak může být přebytečný tuk nebo dvojitá brada. Pokud snad máte tento problém s obličejem, podívejte se na náš návod jak zhubnout v obličeji.

Jak zhubnout v obličeji – kde se to bere?

Pokud potřebujete zhubnout v obličeji, měli byste vědět, že se může jednat o takzvanou abdominální obezita, která v některých případech může být příznakem nějaké vážnější onemocnění. Může se jednat o jeden z projevů cukrovky, nějakého kardiovaskulárního onemocnění, proto pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem tak určitě vyhledejte radu svého lékaře. Pokud se ve vašem případě nejedná o nějakou z těchto nemocí, můžete se podívat dále jak zhubnout v obličeji.

Několik kroků k hubenému obličeji

Pro zhubnutí v obličeji můžete postupovat podle následujících kroků našeho návodu jak zhubnout v obličeji. V tomto návodu na hubnutí je v několika rychlých krocích shrnuto několik základních rad, které vám pomohou zhubnout v obličeji. Podívejme se teď jak na to

Jak zhubnout v obličeji – krok první

Pokud usilujete o zhubnutí v obličeji, měli byste v první řadě omezit příjem sacharidů a rafinovaného cukru. Toto platí obecně pro všechny dieta na hubnutí a při hubnutí v obličeji to platí dvojnásobně. Sacharidy a rafinované cukry se mohou podílet na vytváření otoků a zánětu cév, které pak způsobují nateklost vašich tváří a váš obličej pak nevypadá hubený, ale odulý a tlustý.

Jak zhubnout v obličeji – krok druhý

Dejte si pozor na to, jaké používáte léky. Pro hubnutí v obličeji je důležité podívat se na to, jaké používáte léky. Některé léky totiž mohou způsobit zadržování vody v těle a to opět vede k tomu, že Váš obličej bude vypadat jinak, než aby se vám líbilo. Pro vizuální zhubnutí v obličeji je důležité zbavit vaše tělo přebytečné vody

Hubnutí v obličeji – třetí krok

Pro zhubnutí v obličeji musíte omezit příjem soli v jídle. Pokud hodně solíte nebo si ráda dáte slané arašídy/brambůrky  nebo podobné potraviny tak je to nejhorší co pro zhubnutí v obličeji můžete udělat. Sůl způsobuje zadržování vody v těle a to opět vede k otokům a pocitu větší tloušťky než jaká je ve skutečnosti. Pokud chcete zhubnout v obličeji tak si hlídejte množství soli v jídle. Neznamená to ale sůl úplně vynechat.

Jak zhubnou v obličeji – krok čtvrtý

Pro zhubnutí v obličeji nezapomeňte procvičovat obličejové svaly. Na to by Vám mělo stačit například 5 minut denně, kdy budete trénovat široký úsměv a následné uvolnění obličeje.  Nebo vyzkoušejte cvik, kdy se opakovaně budete snažit spodním rtem dosáhnout na špičku nosu. Je pochopitelné, že při těchto cvicích bude lepší, když budete sama, ale pokud se tomuto cvičení budete věnovat pravidelně, výsledek se brzy dostaví.

Jak na zhubnutí v obličeji – pátý krok

Poraďte se svým vizážistou o tom jaký účes je pro vás nejvhodnější. Možná se tomu budete divit, ale vhodně zvolený účes dokáže s vaším obličejem provést velké divy. A naopak nevhodně zvolený účes může zkazit veškerý efekt vašeho snažení o zhubnutí v obličeji.

Pokud Vás také někdy trápila otázka jak zhubnout v obličeji a máte nějaký trik nebo tip jak zhubnout, podělte se o něj s ostatními v diskusi pod tímto návodem. Pokud se zajímáte o jiný návod jak zhubnout, další návody na zhubnutí najdete v našich rubrikách a článcích o hubnutí v seznamu článků a rubrik v pravém a levém sloupci.

  13Komentáře

 1. Lucie   •  

  Moc vám děkuji skvěle mi to pomohlo a moje dvojitá brada zmizela…..děkuji

  • Pavla   •  

   a za jak dlouho a při jakých krocích?

 2. eva   •  

  Chci Vám říct, že také pomáhá pro zeštíhlení obličeje, když nosíte dlouhé naušnice nebo nějaké hodně velké a viditělné….;)

 3. Dagmar   •  

  Ahoj všichni potřebovala bych poradit nějaké zaručené cviky jak zhubnout v obličeji….děkuji předem 🙂

 4. stefan   •  

  uplna blbost, krome cviku, ty funguji vzdy

 5. miyavi   •  

  za jak dlouho sa zbavím druhé brady když budu provádět cviky každý den … ?

 6. Jarda   •  

  tady se nekdo bavi a dela z lidi totalni kasparky 😀

 7. Christina08   •  

  Mám veliké tváře a říká mi to i spousta lidí, což značí, že to není jen můj rozmar a k tělu jsou mé tváře a dvojitá brada větší než by měly být. Zajímá mě , jaké cviky na procvičování mimických svalů mám tedy provádět abych shodila v obličeji 🙂 Děkuji předem za každou radu.

 8. vcuclinka   •  

  Ahojte, s tímle jsem se trápila také, zjistila jsem, že mi nedělá dobře jíst večer polévky ani hodně vody, pak mám druhý den nateklý obličej. Nejlepší je asi večer nejíst, pak se ráno podíváte do zrcadla, kdyˇž to děláte takle týden je to vidět! Ty cviky jsou fajn také. Večer mvám nejvíce chuť k jídlu, proto si tak do devíti desíti skočím do fitka a po cvičení jdu domu pěšky úplne unavená, tak, že ani na jídlo už nepomyslím a jdu spát.

  • Aneta   •  

   S tím musím souhlasit, taky jsem si toho u sebe všimla, když jsem se “zapomněla” najíst, ale já běžně to nezvládám nejíst večer, takže se tím obličejem trápím pořád. Mám ho strašně kulatý a k tomu hodně nevýrazné oči.

 9. aneta, 17   •  

  Potřebuju zhubnout v obličeji! Mám ho strašně kulatý! Doufám, že ty cviky zaberou… Za jak dlouho by to mohlo zmizet, prosím?

 10. veverkaCZ   •  

  velice vám děkuji že jste udělali tuto stránku. pomohlo mi to. konečně nemám dvojitou bradu a tváře jako zvláštní jablka. moc vám děkuji 🙂

  Veronika(veverkaCZ)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *