Oil Discharge Melons Coconut  - huyenxu94 / Pixabay

Kokosový olej na vaše vlasy: konec lámaní, šedivění a padání  

Kokosový olej je neuvěřitelně všestranný produkt. Výčet jeho prospěšných účinků jde ke stovce. Používá se do tělových a opalovacích krémů, a do jiných kosmetických přípravků včetně preparátů na vlasy.  V Indii, Srí Lance, Indonésii, Malajsii, Barmě, na Filipínách či v Karibiku ženy zcela běžně již po celá staletí používají kokosové mléko a kokosovou vodu. Nelze se divit, že oplývají krásně hebkou, hustou a přirozeně zbarvenou dlouhou hřívou.

Příznivé účinky kokosového oleje na vlasy

  • Předchází vypadávání vlasů – vypadávání vlasů způsobuje i zánět kůže, houbové infekce, chybí výživné látky.
  • Výživa vlasových kořínků – kokosový olej obsahuje mnoho zdravých tuků, které příznivě působí na vlasové kořínky a celou pokožku hlavy, potlačuje infekce a snižuje záněty
  • Omezuje ztrátu bílkovin a posiluje vlasové kořínky

Recept na krásné vlasy

  • 2 polévkové lžíce oleje ze semen šalvěje
  • 3 polévkové lžíce kokosového oleje

Aby se ingredience dobře propojily, zahřejte směs na mírném ohni a nechte vychladnout. Než směs použijete na své vlasy, pro jistotu otestujte teplotu na pokožce ruky – olejová směs by měla být teplá, ale ne vřelá. Před spaním ji naneste na pokožku hlavy a překryjte si vlasy igelitovou čepicí. Ráno si vlasy umyjte běžným způsobem.

Recept na poškozené vlasy

Smícháme kokosový olej s minerálním a slunečnicovým olejem. Máte k dispozici ohromně účinnou přírodní látku na prevenci a opravu poškozených vlasů. Lze použít i na roztřepené konečky vlasů, ale praxe ukazuje, že je lepší si je raději nechat každých 6 týdnů odstřihnout.

Recept na krepové vlasy

Vlasy se nám ježí nadměrným fénováním nebo trvalou. Kokosový olej je hydrofobní, tudíž odpuzuje vodu, a přitom udržuje vláhu uvnitř vlasového lůžka. Před samotným mytím nechte působit na vlasech 10 až 15 minut. Vaše vlasy budou hebké a hladké. Na stylování nanášíme kokosový olej na odstávající vlasy. Jednoduše tak vytvoříme pěkný účes.

Recept na odstranění lupů

Lupy trápí zejména mladé lidi a jedná se o chronické odpadávání kousků kůže z vlasové pokožky. Což způsobuje suchá kůže, plísňové onemocnění a mnohé další faktory.

  • 1 díl kokosové olej
  • 1 díl ricinového oleje

Směs smícháme a vmasírujeme do pokožky hlavy a necháme působit po dobu 30 minut, poté si umyjeme vlasy. U silných lupů praktikujeme před každým mytím vlasů.

Recept na vši

Vši trápí především malé děti, které si je přinesou ze školky.  Většina přípravků proti vším jsou toxické a škodí pokožce hlavy i vlasům. Kokosový olej pokožku nevysušuje, ale naopak hydratuje. Funguje dokonce i na vši, které jsou odolné vůči pesticidům. Olej veš zadusí a dokonce brání jejich vajíčkům, aby se uchycovaly na vlasech.

Naneseme kokosový olej rovnoměrně na vlasy, necháme dlouhou dobu působit, vlasy nesmýváme a po jeho absorpci do pokožky přidáme ještě více oleje. Pro zesílení účinku se přidává pár kapek esenciálního oleje z čajovníku.

Recept na šedé vlasy

Zodpovědnost za barvu našich vlasů nesou pigmentové buňky, které se nalézají na začátku každého vlasového kořínku. Čas a stárnutí způsobuje odumírání těchto buněk.  Jak se bránit proti šedivění vlasů? Aplikujte denně 15 minut do vlasů kokosový olej s přídavkem pár kapek čerstvé citronové šťávy –  zabraňuje šedivění vlasů, vyživuje pokožku hlavy a chrání vlasové kořínky. Jen zdravé kořínky uchovají vlasům přirozenou barvu.

Rada na závěr

Kokosový olej rozhodně zařaďte do své výbavy v péči o vlasy i tělo. Můžete si ho objednat v mnohých internetových obchodech se zdravou výživou nebo i v některých supermarketech.

bio-kokosovy-olej-s-chilli-paprickami-225-ml_14306115   Kokosový olej s chilli papričkami zakoupíte zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *