Boy Jump Joy Fun Young Freedom  - Muscat_Coach / Pixabay

Vstaň z gauče a začni se hýbat! Dodržuj 4 pravidla a zvládneš to!

Už dlouho se vám honí hlavou myšlenka, že se začnete pravidelně hýbat. Jenže ta línější část vašeho já si vždycky najde výmluvu a přesvědčí vás o tom, že je lepší zůstat ležet a užívat si nic nedělání. Následky se brzy ukážou. Faldíky budou nabývat na objemu, tělo začne bolet, vaše zdraví půjde k čertu a nálada pod psa bude váš kamarád. Řekněte si konečně ne, uvolněte aktivní část vaší osobnosti a pusťte se do práce. Když si vezmete k srdci 4 důležitá pravidla, půjde vám to krásně!

1. Musím vědět, kdo jsem

Jako první musí přijít na řadu reálný pohled na stav vaší tělesné schránky. Postavte se před velké zrcadlo, nejlépe ve spodním prádle. Pokud jste lenošili delší dobu, je to hodně vidět, že? Nenechte se tím odradit. Vezměte do ruky metr, změřte si obvod bříška, boků, prsou, rukou i stehen. Zapište si to a papír dejte na viditelné místo. Nezavírejte před vaším tělem oči a dejte mu reálné číslo – stoupněte si na váhu. Uff, to jste nečekali, že? Ale neztrácejte hlavu, právě jste udělali první krok na cestě za perfektní postavou.

2. Musím vědět, co chci

Nyní je čas si stanovit cíl. Může být jakýkoliv, například: Chci zhubnout 10 kg, potřebuji posílit břicho, musím se zbavit povislé kůže na rukách apod. I cíle si zapište a dejte na čestné místo hned vedle „papíru hrůzy“ s vašimi mírami.

3. Musím změnit jídelníček

Zdravá a vyvážená strava je polovinou úspěchu. Není těžké jídelníček nastavit, podívejte se například na tyto rady. Obecně platí, že tělo v tréninkovém režimu musí dostávat optimální dávku bílkovin. Důležitý je také přísun vitamínů, minerálních látek a vlákniny.

4. Musím si najít dobrou společnost

Osamělost není dobrá, v boji za lepší postavou to platí dvojnásob. Nezůstávejte ve vašem snažení sami. V nejlepším případě se spojte s profesionálním trenérem, který vám sestaví trénink na míru.

Může to být třeba mistr ČR v kulturistice Lukáš Osladil, aktuálně působí v Kentoya fitness Praha 10. Tato posilovna se vybavením i díky personálu vymyká běžnému standardu. Nabízí špičkové stroje, zázemí s profesionály, kteří poradí s cvičením i jídelníčkem a za cenu příjemně nízkou. Více se dozvíte na oficiálních stránkách posilovny Praha 10 Kentoya fitness.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *