Jak zhubnout?

Pokud Vás trápí problém jak zhubnout, říkáte si že by jste potřebovali snížit váhu nebo zhubnout břicho, zhubnout boky, zhubnout po porodu nebo zhubnout po Vánocích tak jste na správném místě. Poradíme vám jak zhubnout co nejrychleji a také tak abyste si svoji novou Váhu udrželi

Jak zhubnout, začínáme!

Na úvod je potřeba říci, že pokud zde hledáte nějaký zázračný návod jak zhubnout aniž byste museli cvičit, nějaký návod jak si vzít jednu pilulku a druhý den být o 10 kilo lehčí tak s tím Vám asi neporadíme. Takový návod na zhubnutí asi neexistuje. Pokud vám někdo bude tvrdit, že ví jak zhubnout deset kilo za týden tak mu nevěřte. Je samozřejmě možné krátkodobě a jednorázově snížit váhu, i těch deset kilo za týden je poměrně reálných, ale podobné zhubnutí o deset kilo je jen iluze, svoje kila totiž stejně rychle naberete zpět. A o to Vám myslím nejde.

Jak hubnout – začátkem je stanovení cíle

Každý člověk je trochu jiný. I to je jeden z důvodů proč nemůže existovat jeden univerzální návod jak zhubnout. Lidské tělo prostě takto nefunguje, není tam žádné tlačítko zhubnout hned teď. To co funguje u jednoho člověka, může mít u druhého úplně opačné účinky. Existuje sada základných doporučení, které jsou do značné míry obecně platné, ale nikdy se jimi nedá slepě řídit. Musíte být schopni při hubnutí použít i svou hlavu. Prvním krokem by mělo být stanovení realistického cíle.

Hubnutí – jak na to?

Asi každý  – ať už muž nebo žena – si alespoň jednou v životě řekne – potřeboval bych zhubnout nebo potřebovala bych zhubnout.  A stejně tak velká většina z lidí alespoň jednou za život vyzkoušela nějakou dietu, nebo nějaký zaručený recept. Pokud i vy nyní přemýšlíte nad tím, že byste potřebovali zhubnout, nejprve byste se měli zamyslet, z jakého důvodu potřebujete zhubnout a teprve potom přemýšlejte jak zhubnout.

Proč chci zhubnout a jak na to?

Lidé chtějí hubnout z nejrůznějších důvod – u někoho se jedna o boj s výraznou nadváhou, někdo jiný zase potřebuje zhubnout boky, další chce zhubnout v obličeji, jiný potřebuje celkově snížit svou váhu, další má zase jen špatné svědomí po vánocích a chce shodit přebytečná kila, která si nasbíral během vánočního lenošení a konzumace cukroví.

Dalším důležitým faktorem pro výběr správného postupu při hubnutí je zvážení vašeho věku a fyzického stavu. U někoho se jedná o hubnutí po padesátce nebo i ve vyšším věku. Další zase potřebuje zhubnout po porodu. Někdo žije relativně aktivní život a sport mu není úplně cizí, další už léta neudělal rychlejší pohyb. Je tedy jasné, že jinak bude při hubnutí postupovat mladý člověk a jinak ti co se narodili o pár let dříve.

Pokud tedy máte alespoň rámcovou představu do jaké skupiny lidí, kteří chtějí zhubnout, patříte, můžete pokračovat ve čtení dále. V seznamu článků a rubrik v pravém sloupci naleznete mnoho návodů jak zhubnout, jednotlivé postupy a rady při hubnutí, doporučené cviky při hubnutí, nejlepší diety a rady našich čtenářů a čtenářek kteří tak jako vy chtějí zhubnout a nebojí se o tom mluvit a podělit se o své zkušenosti s hubnutím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *